Hakkımda

Vector.png
meteor.png
star_bg.png
planet.png

Ben Ebe Cansu,

Küçüklüğümden beri hayallerimi süsleyen bir meslekteyim.

Önceliğim her zaman bilimin ışığında sizlerin yanında olmak. Sürecinizi sizinle birlikte deneyimleyerek keyifli zaman geçirip aynı zamanda da gerekli bilgileri paylaşıp bu bilgileri uygulamanızı kolaylaştıran ve bilinmezlik korkusundan uzak ebeveynler olmanızı sağlayan bir ebe olarak her zaman sizinleyim.

İlk okuduğumun mühendisliği bir süre yaptıktan sonra hayır sen ebe olmalısın isteğin bu senin dedim ve İstanbul Kent Üniversitesinde ebelik okudum. Üniversite eğitimim boyunca birçok seminer, kurs ve kongrelere katıldım. Ayrıca bu eğitimlerimden çıkardığım sonuçları da siz değerli okuyucularımla paylaşacağım.

Sürekli araştıran yenilikçi yaklaşımların peşinde, sorgulayan ve sorguladıklarımı burada ve danışanlarımla paylaşan mesleğine aşık biriyim. Bu doğrultuda sizinle paylaştığım yazılarımda da literatür katkılarına yer verip sizinle bu linkleri paylaşmaya özen göstereceğim.

EbeCansu ‘da bulacağınız ilk şey literatür, yaşadığım tecrübeler ve aldığım eğitimler  ışığında sizlere yardımcı olacak yanlışları birlikte düzelterek doğru yaptıklarımız için sevineceğimiz bununla birlikte yanlışlarımızdan da ders çıkarıp bir daha yapmamaya çalışacağımız  birçok çalışmaya yer vereceğim. Umarım bilimin ışığında kendinizi ve bebeğinizi düşüneceğiniz, araştırıp öğrenip uygulayacağınız bir serüven olur. Unutmayın bilgi güçtür ve mucizelerin de yardıma ihtiyacı olabilir.  https://ebecansu.com/

Sevgiyle ve mutlulukla kalın…

Hanım Cansu ŞAHİN

Ebe, Emzirme Danışmanı, Doğuma Hazırlık Eğitmeni, Hamile Yogası Eğitmeni