EMZİRME DANIŞMANLIĞI

Emzirme Danışmanlığı

emzirme pozisyonları
Bu pozisyonları deneyerek emzirebilirsiniz.

Emzirme danışmanlığı eğitimi alarak bebeğiniz ve kendiniz için çok önemli bir adım atabilirsiniz. Bu adımın önemli olma nedeni ise emzirmenin bebek için birçok faydasının bulunmasıdır. İsterseniz sayfamdaki  https://ebecansu.com/kolostrum-nedir/  yazımı da kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bebeğinizin beslenmesinin en sağlıklı yolu emzirmektir. Doğum sonrası ilk andan itibaren annelerin en önemli gündemi emzirmektir. Emzirme içgüdüseldir ancak günümüz şartlarında bu doğal eylemin desteklenmesine ihtiyaç duyulabilmektedir. Unutmayın ki bazı mucizelerin de desteğe ihtiyacı olabilir.

  • Bebeğinizin yeterince doyup doymadığından emin değilseniz
  • Doğru şekilde emzirdiğinizden şüpheniz varsa
  • Mamaya ihtiyaç ne zaman duymanız gerektiğini merak ediyorsanız
  • Bebeğiniz emmeyi reddediyorsa
  • Emzirirken acı çekiyorsanız
  • Memenizde aşırı dolgunluk varsa
  • Sütünüz az ya da çok geliyorsa
  • Sütünüzü sağmaya ve saklamaya ihtiyaç duyuyorsanız
  • Birden fazla bebeği emzirmekte zorlanıyorsanız

Yukarıda saydığım gibi bir durumunuz varsa profesyonel destek almanız son derece doğru bir tercih olacaktır. Daha bilgili ve özgüvenli ebeveyn olmanıza katkı sağlayacak bu destek bebeğinizin de sağlıklı ve huzurlu gelişimine katkı sağlayacaktır.

Emzirme Danışmanı Ne Yapar?

Emzirme danışmanı sizi yargılamaz ve sorun varsa birlikte çözüm yolları arar.

Emzirme danışmanınız sizi dinler ve sizinle bebeğinizi gözlemler. Doğum hikayenizi, yaşadığınız aksaklıkları hem sizden dinler hem de gözlemlerinden analizler çıkararak size özel bir program oluşturur. Bu süreçte size ev ziyaretinde bulunur veya isterseniz online olarak da size ziyarette bulunabilir. Desteğe ihtiyaç duyduğunuz anlarda size yardımcı olur. Emzirme pozisyonlarını ve sağma yöntemlerini size gösterir ve pratik yapmanız için size destek olur. Ortaya çıkabilecek meme ucu yaraları ve sırt ağrılarının hafiflemesi için size destek olur. Doğum öncesi dönemde emzirme veya bebek bakım eğitimi aldıysanız öğrendiklerinizi deneyimlemeniz için size yardımcı olur.

Diğer eğitimlerim ise;  BEBEK BAKIMI  DOĞUMA HAZIRLIK EĞİTİMİ

Sevgiyle ve mutlulukla kalın…

Diğer Blog Yazılarım